ters osmoz sistemleri
ters osmoz sistemleri

Ters Ozmoz, ağır metalleri içme suyu elde etmek için arıtabilen tek teknoloji olup, dışarıdan suyun içerisine kesinlikle kimyasal bir dokunuş yapılmadan, fiziksel bir işlemle yapılan su arıtma yöntemidir. Ters Ozmoz (Reverse Osmosis) sistemlerde arıtılmamış bir su çıkmamaktadır.

Ters ozmos

                Musluklarımızdan akan, nehirlerde, denizler ve göllerde bulunan suların içerisinde çözünmüş ağır metaller bulunmaktadır. Bu ağır metallerin sudan ayrıştırılması için uygulanacak tek yönteme ters ozmos denilmektedir.

Bu sistem hem evlerde hem de işletmelerde kullanıma uygundur. Özellikle işletmelerde kullanılacak suların yüksek basınç aracılığıyla ters ozmos işlemine sokularak içeriği temiz sular elde edilmektedir. İşletmelerde kullanılacak makineler bu sayede sağlık bir şekilde çalışmakta ve kullanım ömrü uzun kalmaktadır.

Suyun kirlilik oranı arttıkça atık su miktarı da artacaktır. Yüksek basınçla beraber suyun içerisinde homojen olarak dağılmış maddeler sıkıştırılarak suyun belirli bir bölümü içerisine hapsedilir. Suyun içerisine sıkıştırılarak hapsedilen malzemeler dışarıya atılır, geriye kalan saf su kullanım için hazır hale gelir. Yapılacak bu işlemler esnasında kullanılacak ekipmanlar ve ortaya çıkacak olan temiz su ile kirli su oranı dikkatli bir şekilde hesaplanmalı, projelendirme bu hesaplamalar üzerinden yapılmalıdır. Yanlış hesaplamalar maddi zararlara yol açabileceği gibi makinelerin yanlış kullanılmasında da sebep olmaktadır.

İstenmeyen bu zararların önüne geçilmesi isin mutlaka uzmanlardan destek alınmalıdır. Sizlere su sunduğumuz üst düzey kalitedeki cihazlarla, istediğiniz su kalitesini ters ozmoz yöntemiyle elde edebileceksiniz. Hem sizlerin kaliteli ürün üretmesi hem de kullanacağınız sanayi makinalarının korunması için kaliteli bir su kullanmanın ne kadar önemli olduğunun farkındayız.

Reverse Osmosis, Reverse Osmosis sistemi, Reverse Osmosis Su Arıtma, Reverse Osmosis system Fiyatı, Reverse Osmosis system fiyatları, Reverse Osmosis System Su Arıtma, su arıtma, Ters Osmoz membran fiyatları, Ters Ozmoz (Reverse Osmosis), Ters ozmoz su arıtma, ters osmos, ters osmos çalışma prensibi, Ters Osmoz, ters osmoz akvaryum, ters osmoz arıtma, ters osmoz arıtma cihazları, ters osmoz avantajları, ters osmoz basınç, ters osmoz biyoloji, ters osmoz cihazı, ters osmoz deniz suyu arıtma, ters osmoz dezavantajları, ters osmoz filtrasyon, ters osmoz filtre, ters osmoz filtresi, ters osmoz fiyat, ters osmoz ile su arıtma, ters osmoz kimyasalları, ters osmoz membran, ters osmoz membran filtre, ters osmoz nedir, ters osmoz sistemi, ters osmoz su arıtma, ters ozmos, ters ozmos cihazı, ters ozmoz, ters ozmoz atık su, ters ozmoz cihazı
whatsapp2018.png (8 KB)
tel2018.png (8 KB)